ترخیص کالا از گمرک کیش

الف - مقررات ورودی به جزیره
۱- دوربین فیلمبرداری غیرحرفه ای و کامپیوتر شخصی و موبایل جزو لوازم شخصی افراد می‌باشد و نیاز به ثبت در ورود نمی باشد.
۲- مسافرین هنگام ورود به کیش چنانچه کالاهایی همراه دارند که نیاز به ثبت گمرک دارند (کالاهای غیر وسائل شخصی) قبل از ترک سالن ورودی مراتب را به گمرک اطلاع دهند تا تمهیدات لازم جهت ثبت و تطبیق در برگشت معمول فرمایند.

ب- مقررات خروجی از جزیره
۱- مسافر کسی است که دارای اسناد مرتبط سفر از قبیل گذرنامه، شناسنامه و بلیط و کارت شناسائی معتبر می‌باشد و با همراه داشتن مدارک لازم با رعایت فاصله زمان (حداقل دو ساعت قبل از پرواز) جهت ارزیابی کالای همراه خود به سالن ارزیابی در ترمینال مربوطه مراجعه نماید.
۲- مسافرینی که وارد جزیره می‌شوند اعم از اینکه ایرانی باشند یا خارجی موقع ورود به داخل کشور علاوه بر وسائل شخصی می‌توانند تا سقف مصوبه هیات محترم وزیران به میزان ۸۰ دلار با تهیه نمودن کارت سبز صادره از سوی سازمان منطقه آزاد کیش انواع کالا اعم از پوشاک، لوازم بهداشتی و کالاهای برقی و... را با معافیت از حقوق گمرکی و سود بازرگانی و مازاد آن را به شرط غیرتجاری و عدم یکنواختی و مطابقت با فهرست کالاهای همراه مسافر اعلام شده از سوی وزارت بازرگانی با پرداخت حقوق و سود بازرگانی مربوطه از گمرک ترخیص نمایند.
۳- کالاهای ممنوعه قانونی عبارتند از: رادیو ضبط غیرپرتابل، تلویزیون، یخچال فریزر، اشیاء عتیقه و کتب خطی، اسلحه سرد و گرم جنگی و مواد محترقه و منفجره و گلوله و مهمات (تفنگ بادی تا کالیبر ۴/۵ مجاز می‌باشد)، داروی دستگاههای مخصوص عکاسی و فیلم برداری هوایی، تلفن های دارای برد غیرمجاز ( بالاتر از ۳۰۰ متر)، دستگاههای فرستنده و گیرنده و اجزا و قطعات آنها، آلات قمار، مواد مخدر، سی دی مغناطیسی، نوار صوتی و تصویری و نشریاتی که مخالف نظم عمومی یا شئون ملی یا عفت عمومی یا مذهب رسمی کشور باشد.
۴- کالاهای ممنوعه شرعی کالاهایی هستند که به موجب شرع مقدس اسلام ممنوع شده است.
۵- برای جلوگیری از ورود و سرایت آفات و بیماری های نباتی از همراه داشتن انواع پیوند، ریشه، نهال و تخم نباتات بدون داشتن مجوز سازمان حفظ نباتات و اخذ پروانه از وزارت کشاورزی خودداری فرمائید.
۶- مسافرینی که حیوانات زنده همراه دارند می‌بایست شناسنامه و اسناد مربوط به دامپزشکی رعایت موارد بهداشتی و قرنطینه ای آنرا همراه داشته باشند.
۷- مسافرانی می‌توانند از مسیر کانال سبز عبور نمایند که هیچ یک از کالاهای ممنوعه ذکر شده را در نکات یاد شده نداشته باشند و استفاده از کانال سبز مانع از آن نخواهد شد که گمرک اقدام به بازدید کالا ننماید.
۸- کالاهایی که روی آنها یا روی لفاف آنها علامت یا تصویری که مخالف نظم عمومی یا شئون ملی یا عفت عمومی یا مذهب رسمی کشور وجود داشته باشد ممنوع می‌باشد.
۹- ورود اسکناس های خارجی که در کشور مبدا از جریان قانون خارج شده و همچنین اسکناس و تمبر تقلبی و ساختگی به کشور ممنوع است.
۱۰- از اختفا یا جاسازی هرگونه کالا از مسیر گمرکی خودداری نمائید، در غیر اینصورت مستند به ماده ۲۹ قانون امور گمرکی قاچاق تلقی می‌شود و پیگرد قانونی دارد.

قابل توجه مسافرینی که با خودروی شخصی از مسیر دریا به جزیره سفر می‌نمایند:
۱- واحد کابوتاژ و گمرک کیش مستقر در اسکله بندرگاه کیش به صورت شبانه روزی بوده و آماده ارائه خدمات گمرکی می‌باشد.
۲- کابوتاژ خودروی سواری فقط در مسیر کیش-لنگه می‌باشد.
۳- عزیزان در بدو ورود حتماً پروانه کابوتاژ صادره از گمرک مبدأ را به کارمندان مستقر در واحد کابوتاژ تحویل نمایند.
۴- قبل از صدور مجوز حرکت از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران می‌بایست هماهنگی های لازم با شرکت کشتیرانی و اخذ عدم خلافی از ترافیک و امور مربوط به رانندگی صورت پذیرفته باشد.
۵- ارائه کارت اسناد مالکیت مربوط به خودرو و کارت شناسائی مالک الزامی است.
۶- شروع انجام صدور پروانه کابوتاژ تا ساعت ۸ صبح هر روز می‌باشد. جهت انجام امور بازرسی و تطبیق اسناد راس تعیین شده به دایره مراجعه فرمایند.
۷- هرگونه تعمیرات که منجر به تعویض شماره سیلندر و موتور خودرو گردد در موقع خروج نیاز به مجوز وزارت بازرگانی و صنایع خواهد داشت.
۸- هرگونه کالاهای خریداری شده و لوازم شخصی همراه را از خودرو خارج و از مسیر سالن ارزیابی مسافری پایانه دریایی به کشتی منتقل نمائید.

(منبع: kishtpc.com)

 

 

 

 

logo-samandehi

 

تمام حقوق این وبسایت متعلق به پایگاه خبری واردات و صادرات است.

  info@import-export.ir

  +98-915-415-9252